Де використовувати кавову макуху (гущу, спита кава)

Попит на свіжообжарену каву стабільно зростає. Все більше українців віддають перевагу пити напій, приготований з натуральної сировини. Компанія Coffee Exclusive готова надати таку можливість кожному, хто цього захоче. Власна обсмажування і обладнання для транспортування дозволяє нам гарантувати якість поставленого товару. Хороший кави дарує смак, аромат і бадьорість. Але чи знали ви про те, що це ще й дуже корисне вторсировину?

Чи правильно виливати кавову гущу?

Кавова гуща здавна затребувана ворожками. Представниці цієї професії активно користуються даними «інструментом» і в наші дні. На жаль чи на щастя, більшість жителів України не володіють технікою такого ворожіння. Вони просто зливають «непотрібний» кавовий залишок, не замислюючись про те, що таким чином добровільно відмовляються від безкоштовних:

  • побутового дезодоранту чи ароматизатора;
  • добрива для кімнатних рослин;
  • миючого засобу;
  • косметичного засобу для шкіри або волосся;
  • фарби і т.д.

Кава як дезодорант або ароматизатор

Чи збираєтеся купити ефективний освіжувач повітря? Не поспішайте. Кавова гуща відмінно справляється з неприємними запахами. Досить наповнити висушеної масою відкритий контейнер або мішечок. Таке рішення швидко позбавить від запахів кухню, санвузол, шафа з взуттєвим відділом - будь-яке місце, де буде розташовуватися ємність з макухою.

Будь-каталог ароматизаторів містить багато цікавих пропозицій. Однак навіщо платити за те, що можна отримати безкоштовно? Доповніть відходами кави свічки, мило або інший предмет декору і отримаєте абсолютно оригінальний аромат. Рецепти завжди доступні в інтернеті.

Кавова гуща як корисне добриво

Досвідчені домогосподарки давно додають залишки кави в грунт рослин, вирощуваних в горщиках. У макусі міститься багато корисних речовин, які сприяють зростанню і при цьому відлякують шкідників. Для деяких рослин така підгодівля протипоказана, тому краще перестрахуватися, додатково вивчивши питання в тій же всесвітньої мережі. Якщо обмежень немає, любитель кави отримає на додаток до улюбленого напою прямі поставки безкоштовних органічних добрив для своєї домашньої флори.

Кавова макуха як миючий засіб

Це здається дивним, але гуща відмінно допомагає справлятися з жиром і плямами. Досить нанести на губку трохи рідкого мила і посипати залишками кави. В результаті утворюється досить потужний, екологічний і делікатний абразив, ретельно і акуратно обробляє різні поверхні, залишаючи приємний запах.

Гуща як засіб догляду

Кавова ягода, в якій виростає зерно, містить м'якоть, що широко використовується при виробництві косметичних товарів. Однак і в самому зерні вистачає речовин, корисних для шкіри і волосся.

Наприклад, за допомогою кавових залишків нескладно приготувати безкоштовний скраб, дуже ефективний у боротьбі з целюлітом. Для отримання суміші також буде потрібно морська сіль і оливкове масло, які потрібно змішати в певних пропорціях.

Кавові маски надають жіночим волоссю додатковий блиск, шовковистість і здоров'я. Потрібно нанести теплий макуха на корені і акуратно помасажувати голову. Завершить процедуру півгодинне перебування в поліетиленовій шапочці (зверху рушник) з наступним промиванням теплою водою.

Інші способи застосування спитого кави

Залишки кави добре справляються з дрібними дефектами дерев'яних, замшевих, шкіряних поверхонь. Обробіть міцним макухою проблемні місця, злегка втираючи. Через п'ять хвилин акуратно очистіть ділянку. Після просушування ефект буде не гірше, ніж при використанні фарб.

За кордоном працюють цілі виробництва, використовують кавові відходи в якості основного або допоміжного сировини. Вони випускають екологічні паливні брикети, одяг, черевики і навіть ювелірні товари. Подумайте про це, коли зберетеся обполоснути ємність з «марним» осадом. У наступній статті поговоримо про те, де вирощують каву.

Назад